Depilacja woskiem to popularna i ogólnie dostępna technika usuwania zbędnego owłosienia. Jest to zabieg średnio bolesny, lecz przy regularnym stosowaniu staje się bezbolesny. Efekt depilacji utrzymuje się około 3-5 tygodni.
Zabieg rozpoczynamy od dezynfekcji. Po zabiegu stosujemy preparat, który ma za zadanie usunąć resztki wosku jak również wznocnić efekt depilacji poprzez opóźnienie ponownego wzrostu włosów. Wykorzystujemy kosmetyki Depileve - marki, która jest światowym liderem w profesjonalnej kosmetyce depilacyjnej.
Jedyna wadą tej metody jest to, że do wykonania kolejnego zabiegu potrzebny jest włos lekko odrośnięty na kilka mm w zależności od depilowanego miejsca. Po zabiegu nie należy eksponować skóry na promienie słoneczne przez dwa dni oraz brać ciepłych kąpieli w dzień depilacji.
Po zabiegu depilacji istnieje możliwość aplikacji Serum Gold Concentrate firmy Depileve w cenie 10% watości usługi. Serum Gold to koncentrat z wyciągami roślinnymi wzbogaconymi o papaję. Regularne używanie serum wyraźnie opóźnia odrastanie włosów, wygładza i nawilża skórę.

PASTA CUKROWA

W obecnych czasach depilacja ciała to coś naturalnego. Większość kobiet łączy ją z higieną dnia codziennego i traktuje jako obowiązek. Depilacja proponowana w naszym salonie, to usuwanie włosków ciepłym woskiem lub pastą cukrową.
Depilacja pastą cukrową to nowoczesna wersja stosowanej przez kobiety z Bliskiego Wschodu substancji i techniki depilacyjnej.

Depilacja pastą cukrową przeznaczona jest przede wszystkim dla alergików i osób z wrażliwą skórą. Zabieg depilacji przy użyciu pasty jest znacznie mniej bolesny (w porównaniu do wosku) i bardziej bezpieczny, nie ma możliwości poparzeń lub urazów skórnych, ponieważ pasta w trakcie depilacj ma temperaturę zbliżoną do temperatury ciała.

Zabieg rozpoczynamy od dezynfekcji. Depilcję wykonuje się z włosem, co zapewnia bardzo dużą skuteczność, nawet przy krótkich włoskach. Nie łamie włosów tylko wyrywa z cebulkami. Efekt depilacji utrzymuje się około 4-6 tygodni. Depilacyjna Pasta Cukrowa zawiera wyłącznie składniki naturalne tj: cukier i sok cytrynowy. Pozostałości pasty z łatwością usuwamy wodą.

Pasta nie przykleja się do skóry, przez co zabieg jest mniej bolesny, a skóra po zabiegu tylko lekko zaczerwieniona. Dodatkowo przy depilacji nie używa się narzędzi, co znacznie zwiększa higieniczność zabiegu.