Jest zabiegiem kosmetycznym, którego efekty dają się porównać z zabiegami chirurgii plastycznej. Nadaje się dla każdego rodzaju skóry.
Zabieg polega na nałożeniu na twarz i szyję specjalnego preparatu, który "pracując" powoduje naturalne kurczenie mięśni i skóry twarzy. W ten sposób gimnastykuje mięśnie twarzy i szyi, stymuluje zwiększoną cyrkulację krwi i poprawia metabolizm skóry. Podczas zabiegu czujemy pulsowanie mięśni i ciepło na skórze pokrytej zasychającą emulsją. Wszystkie stosowane podczas tego zabiegu preparaty zawierają naturalny żel z aloesu, tropikalnej rośliny z rodziny liliowatych, znanej od tysiącleci z siły jej właściwości leczniczych. Dziś wiemy, że żel ten zawiera nie tylko substancje lecznicze (zwane także "hormonami rany"), ale i mieszaninę antybiotyków i środków koagulujących, które łagodzą ból, pobudzają wzrost i mają właściwości nawilżające. Współczesne badania dowiodły, że składnikami aloesu są liczne witaminy, minerały, enzymy, aminokwasy, saponiny, mono- i polisacharydy. Naukowcy twierdzą, że działanie tej czarodziejskiej rośliny wynika nie tyle z wielości zawartych w niej substancji, ile z harmonijnego współdziałania różnych składników.
Po półgodzinnej "gimnastyce" dochodzi do krótkotrwałej hyperanemii - tzn. skóra jest zaczerwieniona i ma znacznie zwiększoną zdolność absorbcji. Twarz i szyję pokrywa się specjalnie skomponowanym olejkiem z witaminą E, by skórę intensywnie odżywić i przywrócić jej naturalne warunki. Po godzinie-dwóch należy ponowić odżywienie skóry.
Mini Lift daje dobre, widoczne efekty już przy jednorazowym zabiegu, traktowanym jako ogólna stymulacja. Jeśli oczekujemy trwałego efektu pięknego wygładzenia i wymodelowania owalu twarzy, proponujemy podawać w serii 10 -15 zabiegów 2 -3 razy w tygodniu. Serię można powtórzyć po pół roku.